Jesteśmy MISTRZAMI POLSKI !!!

Startujący w Rajdowym Pucharze Polski 2009 Bogumił Klimiuk z Markiem Kaczmarkiem wywalczyli w klasyfikacji końcowej klasy A-5 (poj. do 1400ccm) pierwsze miejsce.

Rajd Zamkowy

Mimo kłopotów spisał się nieźle...

Bogumił Klimiuk jadący w parze z pilotem Markiem Kaczmarkiem zajął drugie miejsce w klasie A-5 podczas rozegranego w Zawierciu II Rajdu Zamkowego, będącego kolejną rundą Pucharu Polski.

Klimiuk walczy o puchar !

(Bogumił Klimiuk na trasie musi martwić się głównie o to, czy wóz wytrzyma).

Bogumił Klimiuk niestety, wciąż bardziej niż z przeciwnikami musi rywalizować z brakiem funduszy na prawdziwe ściganie i przeciwnościami losu.

Rajd Karkonoski

Zawodnik z Automobilklubu Podlaskiego na trasach pod Karpaczem miał pełne ręce roboty.

Nie tylko prowadził swojego Nissana Micrę, ale razem ze swoim pilotem Markiem Kaczmarkiem musiał walczyć z licznymi przeciwnościami losu.

ESTONIAN RALLY SUMMER

Białostocki kierowca rajdowy Bogumił Klimiuk powtórzył sukces sprzed roku i ponownie wygrał Estonian Rally Sumer, w klasie A-5 ( do 1400ccm ).

Rajd Elmot

Rajd Elmot zapoczątkował tegoroczne ściganie się białostockiego kierowcy Bogumiła Klimiuka.

Nasz rajdowiec od razu zaczął od wysokiego "C", wygrywając swoją klasę A-5 ( do 1400ccm ). W klasyfikacji generalnej Klimiuk, jadąc z warszawskim pilotem Markiem Kaczmarkiem zajął 40 miejsce.

Slovakia Rallysprint 2008

W dniach 19-20 grudnia u naszych południowych sąsiadów odbyło się tradycyjne zakończenie sezonu sportów samochodowych. Okazją do tego był rajd Slovakia Rallysprint 2008.

Tym rajdem postanowił zakończyć również swój sezon zawodnik Automobilklubu Podlaskiego Bogumił Klimiuk.

Puchar PZMot

8-9 sierpnia to kolejny rajdowy weekend Rajdowego Samochodowego Pucharu PZMot.

Platinum 17 Rajd Rzeszowski to sześć odcinków specjalnych o łącznej długości 75 km. Długość całej asfaltowej trasy to 240 km. Przez cały przed rajdowy tydzień prognozy pogody zapowiadały deszczowa sobotę co zapowiadało walkę w trudnych warunkach . Tak też się stało.

IV Międzynarodowy Estoński Puchar Lata

W ostatni weekend (27-28 czerwca) rozegrany został IV Międzynarodowy Estoński Puchar Lata. Na północnym wschodzie Estonii organizatorzy wyznaczyli 12 odcinków specjalnych o łącznej długości 120 km. Długość całej trasy to 381 km. Na starcie tego rajdu stanęło 81 załóg. Obok ośmiu innych załóg w klasie A-5 stanął zawodnik Automobilklubu Podlaskiego Bogumił Klimiuk z estońskim pilotem Urmo Kirssem.

2 Rajd Świdnicki-Krause

W dniach 20-21czerwca na drogach Dolnego Śląska rozegrany został 2 Rajd Świdnicki-Krause. Była to V Eliminacja Rajdowego Samochodowego Pucharu PZM. Rajd składał się z 9 odcinków specjalnych w całości przebiegających po nawierzchniach asfaltowych.

XI Rajd Agapit

W ostatni weekend 23-24 maja na szutrowych odcinkach specjalnych wokół Olsztyna została rozegrana czwarta eliminacja Polskiego Związku Motorowego XI Rajd Agapit.

Rajd liczył 264 km trasy z czego na odcinki specjalne organizator przeznaczył 72 km w całości przebiegające po nawierzchni szutrowej.

Rajd tradycyjnie rozpoczął się widowiskowym prologiem na stadionie olsztyńskiego Stomilu. Zawodnicy mieli do przejechania dwa biegi po trzy okrążenia. Zawodnicy startowali w parach.

Copyright © 2005 Bogumił Klimiuk Rally Team.